BESKYDY NAVŠTÍVILI HOLANĎANÉ

9.-12.9.2004 se uskutečnil již třetí fam trip zaměřen na prezentaci Beskyd, jejich krásnou přírodu, kulturu lidí zde žijících, sportovní možnosti, ubytovací kapacitu a další služby poskytované v rámci cestovního ruchu. Tentokrát se do našich malebných Beskyd přijeli podívat 4 zástupci holandských CK a redaktorka holandského časopisu zaměřeného na cestovní ruch. Celou skupinu doprovázel zástupce CzT v Holandsku.

Program fam tripu byl podobný předešlým. Prezentovali se např. Pivovar Nošovice, hotel Silesia ve Frýdku, hotel Centrum v Místku, město Štramberk a Kopřivnice, Frenštát pod Radhoštěm jako město sportu, Trojanovice a hotel Ráztoka, Pustevny s malebnými objekty, hotel Odra v Ostravici, Rekreační centrum Sepetná v Ostravici, Ski areál Bílá a hotel Pokrok, Velké Karlovice a hotel Horal a Laterna, hotel Koh-i-noor na Soláni, Valašské muzeum v přírodě a hotel Relax v Rožnově pod Radhoštěm, Horse Ranch a golfový areál na Čeladné, hotel Prosper na Čeladné.

Všichni účastníci fam tripu se shodli, že tento region byl pro ně neznámý. Pokud jde o celkovy program, kterým jsme zahraničním účastníkům představili Beskydy jako místo aktivního odpočinku, hodnotili jej velice kladně, všechna navštívená místa např. Štramberk, muzeum v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm jako nej. Beskydy hodnotili jako pěkné, roztomilé a autentické, často vzpomínali na Rakousko, ale s východoevropskou příchutí.

Všeobecně: cesta poskytla dobry dojem o regionu, osobní návštěva Beskyd byla pro ně velmi důležitá, aby mohli dobře informovat své klienty o tom, co je možné v konkrétní oblasti navštívit a podniknout. O tom nyní mají velice dobrý přehled a doufáme, že potencionální klienti budou stejně nadšeni Beskydami jako oni.

Nezbývá než poděkovat všem, co se na organizaci podíleli CzT Praha, senátor ing. Kopecký, Destinační management pro Severní Moravu a Slezsko, BIC ve Frýdku-Místku, agentura Beskydy a Valašsko a ostatním výše uvedeným za přípravu a poskytnuté služby, kterými se mnozí prezentovali.

Olga Zachová