O REGIONU

Turistický region Severní Morava a Slezsko naleznete na severovýchodě České republiky. Jeho charakter nejlépe odráží slogan „Region kontrastů a příležitostí“. Jednotlivé turistické oblasti, kterými jsou Jeseníky, Opavsko, Ostravsko, Těšínské Slezsko, Beskydy a Poodří, skutečně vytváří nezaměnitelný kolorit jedinečných kontrastů a zážitků. Region je mixem nádherné přírody, množství kulturních, architektonických, sakrálních a technických památek, ale i řady sportovních zařízení a relaxačních center. To vše navíc podtrženo pohostinností, upřímností a folklórem jeho obyvatel.

Svou rozlohou (8700 km2) a počtem obyvatel (1,6 mil.) je největší a zároveň nejpestřejší turistickou oblastí, jejíž centrem je město Ostrava (323 000 obyvatel), třetí největší město České republiky.

Jeseníky
Díky zachovalé a rozmanité přírodě jsou Jeseníky oblíbenou turistickou destinací. Vysoké hory Hrubého Jeseníku se střídají s romantickou krajinou Nízkého Jeseníku a mírně vlnícími se kopečky Osoblažska.
Opavsko
Opavsko
Opavsko tvoří historickou část Slezska a jeho metropole Opava se pyšní mnoha architektonickými památkami i nejmodernějšími sportovními areály. Nížinná oblast Opavska rozprostírající se na jedné straně podél řeky Opavy, na druhou…

Ostravsko
Město Ostrava je právem považováno za obchodní srdce regionu.

Těšínské Slezsko leží v pohraniční oblasti severovýchodní části Severní Moravy a Slezska. Rozkládá se na území v úseku od Hrčavy (ČR) a Jaworzynki (PL) po Bohumín (PL) a Chalupki (PL).

Beskydy a Valašsko
Malebnost přírody Moravskoslezských Beskyd a folklór Valašska jsou charakteristickými rysy turistické oblasti „Beskydy a Valašsko“.

Poodří – Moravské Kravařsko je krajinářsky velmi zachovalé území rozprostírající se podél řeky Odry.

Olga Zachová