REGION SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO SE PREZENTOVAL V KRAKOVĚ

Region Severní Morava a Slezsko prezentoval svou turistickou nabídku v Polsku. Akce Český Den, která se uskutečnila dne 21. 8. 2005, byla pořádána Česko-polskou obchodní komorou ve spolupráci s Českým centrem ve Varšavě, agenturou CzechTourism a Destinačním managementem Moravsko-Slezským. Místem konání akce byl Rynek Glówny v Krakově.

Hlavním cílem této akce bylo nalákat polské turisty ke strávení krásné dovolené v naší zemi a v turistickém regionu Severní Morava a Slezsko. Nemalou měrou k tomu pomohly i kulturní a folklórní doprovodné akce, které byly hojně vyhledávanou součástí Českého dne.

Destinační management Moravsko-Slezský prezentoval kompletní turistickou nabídku regionu, a ve spolupráci s ním se v Krakově osobně prezentovaly také tyto významné subjekty našeho regionu: Mosty u Jablunkova se svou vozíkovou horskou dráhou, Beskydské informační centrum, Hornické muzeum OKD Landek, První Sovinecká, Sport Relax Centrum Kotelna, Relaxcentrum z Bělé pod Pradědem, Tarzanie-Horský lanový park a Letiště Mošnov.

Návštěvnost jednotlivých stánků byla obrovská a zájem byl především o horské oblasti našeho regionu a lázeňská města. Pečlivě připravené prezentace jednotlivých subjektů, krásné počasí a zázemí celé akce přispělo k propagaci našeho regionu a jeho turistické nabídky.

Olga Zachová