Chaty a chalupy na dovolenou

Každý z nás to jistě zná. Blíží se zima a společně se svými přáteli nebo rodinou plánujete pobyt na horách. Namísto toho, abyste platili ubytování v penzionu nebo dokonce hotelu přemýšlíte o horské chatě, která by vám během celého pobytu poskytla vše potřebné. Na chaty nebo chalupy ale nemusíte jezdit jen v zimě, když si budete chtít zalyžovat. Nabízí se zde pobyty i během léta, pokud si budete chtít udělat výlet do přírody, nebo si naopak užít trošku soukromí.

Pronájem horské chaty nebo chalupy je navíc podstatně levnější, než ubytování v hotelu či penzionu.

A pokud nepotřebujete nijak vysoký komfort, ale bohatě si vystačíte s tím, co máte, pak není co řešit. Můžete začít hledat tu, která bude zcela vyhovovat vašim potřebám.

V první řadě si ujasněte, jakou oblast byste chtěli navštívit. Pokud vyrážíte s rodinou nebo přáteli na lyže, pak doporučujeme oblast Krkonoš, Lužické hory nebo Jeseníky, které jsou svou atmosférou, ale i klimatickými podmínkami ideálním místem pro milovníky sjezdovek. Podle oblasti pak můžete vybírat chatu nebo chalupu k pronájmu, kde strávíte dovolenou.

Chaty a chalupy k pronájmu jsou ve většině případů velmi dobře vybaveny a tomu pochopitelně odpovídá i jejich cena za noc. Obvykle se i ve frekventovanějších a oblíbenějších lokalitách pohybuje cena okolo 500,- Kč za noc a to na osobu. Chaty a chalupy jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, ložnicemi, společenskou místností a plně vybavenou kuchyní. V některých horských chatách nemůže chybět ani sauna.

Olga Zachová