Dovolená v ČR

Na dovolenou nemusíte vyrazit jen do zahraničí k moři. Řadu zajímavých a poutavých míst nabízí i Česká republika. Jen musíte vědět, kam vyrazit.

Záleží na tom, co vyhledáváte. Zejména zda se hodláte na dovolené oddávat sportu, relaxaci nebo si jen tak zajet někam na výlet třeba jen na prodloužený víkend.

Co ale zajisté každý během léta ocení je dovolená v blízkosti vody, kdy se můžete během parných dní pořádně svlažit. Ideální je například dovolená u Máchova jezera.

Dovolená Máchovo jezero 

Máchovo jezero je oblíbeným místem českých turistů zejména v letních měsících. Ideální podmínky pro koupání, ale i turistiku nebo cykloturistiku si zde zamiluje skutečně každý. V bezprostředním okolí Máchova jezera najdete řadu hotelů, penzionů a také kempů, kde se můžete levně a komfortně ubytovat. Opět záleží na tom, co vyhledáváte v létě nejvíce. Pokud se k Máchovu jezeru chystáte na kolo, pak rozhodně oceníte vybavenost místních ubytovacích center, která jsou vybavena úschovnou kol. Nemusíte se tak obávat, že by se během noci, zatímco vy budete klidně spát, vaše kolo ztratilo.

Okolí Máchova jezera navíc nabízí mnohem víc, než jen příjemné koupání, bary na místních plážích a noční život, který ocení zejména mladí lidé. Můžete se vydat do blízkého okolí na výlety po památkách, nebo jen tak do přírody na příjemnou procházku.

Olga Zachová