• Home
 • /Novinky
 • /Doprava na paletách vám zajistí efektivní logistiku a minimální riziko poškození zásilek

Doprava na paletách vám zajistí efektivní logistiku a minimální riziko poškození zásilek

Zabýváte se prodejem nadrozměrného zboží a řešíte, jaký bude nejlepší způsob přepravy k zákazníkům? Doprava na paletách poskytne vašemu zboží pevný základ, díky kterému se výrazně urychlí celý proces doručení a zároveň se tím minimalizují rizika spojená s poškozením zásilek. V tomto článku jsme si pro vás připravili přehled výhod a důvodů, proč vsadit na tento způsob přepravy.

 

Doprava na paletách přináší hned několik výhod

 • Zefektivňuje přepravu kamionem, lodí, letadlem i vlakem
 • Zajišťuje hladký průběh mezinárodní logistiky
 • Zboží se naloží u odesílatele a během cesty se již nemusí přeskládat, čímž se minimalizuje riziko jeho poškození
 • Usnadňuje ruční manipulaci s těžkými a velkými předměty
 • Ideální řešení pro přepravu křehkého zboží
 • Ložná plocha dopravního prostředku je využita naplno

Při objednávce přepravních služeb vyplňujete nejen údaje o nákladu, ale také kontaktní údaje o doručovateli a adresátovi. Díky tomu můžete zásilku sledovat na své trase a příjemce obdrží informaci o předpokládaném termínu doručení. Podívejte, co Češi kupují na internetu nejčastěji.

 

Čím větší zásilky posíláte, tím větší starost je spojena s jejich přepravou

Pokud se rozhodnete nabízet zboží, které svou velikostí, rozměry či váhou přesahuje limity pro běžnou dopravu, je paletová přeprava vhodným prostředkem, jak doručit zásilky k vaším zákazníkům.

Výhodou je také vysoká variabilita výběru, protože existuje hned několik typů palet. Nejrozšířenějšími jsou dřevěné palety tzv. euro palety s rozměrem 120 x 80 cm. Průměrná životnost se pohybuje kolem 4 let. Dají se přemisťovat pomocí vysokozdvižných vozíků a mohou se vrstvit až do výšky 4 metrů.

Palety se využívají nejen pro náklad a distribuci zboží, ale také k jeho vystavení na prodejní ploše. Palety nacházejí využití i v domácnostech, kde si z nich lidé stavějí nábytek.

 

Předpoklady, které by měla splňovat společnost, se kterou navážete spolupráci

 • Uživatelsky přívětivý systém objednání služby
 • Minimální omezení z hlediska počtu a hmotnosti přepravovaného zboží
 • Dostatečně velký vozový park
 • Rychlé doručení
 • Pokrytí nejen po ČR, ale i v rámci celé Evropy

 

Logistické společnosti nabízejí řešení pro částečné i úplné zaplnění transportního vozidla. Měly by být schopné navrhnout řešení pro soukromé osoby i drobné podnikatele, kteří přepravovaným zbožím zaplní jen část z celkové kapacity dopravního prostředku. Druhou nejčastější variantou je úplné naplnění kapacity, kdy si kurýr vyzvedne palety se zbožím u odesílatele a rovnou vše doručí na místo určení.

 

Připravujete si paletu k odeslání sami? Věnujte zvýšenou pozornost fixaci nákladu

Jen u vhodně zabezpečené palety s nákladem se dá předpokládat její doručení z bodu A do bodu B bez zbytečných komplikací.

Vezměte si paletu, která svou velikostí vyhovuje nákladu, a zaměřte se na skladbu jednotlivých zásilek. K fixaci použijte pevnou fólii a pevně ji utahujte kolem celého nákladu. Nezapomeňte ani na připevnění nákladu k samotné paletě.

 

Věnujte pozornost i přípravě jednotlivých balíků

K zabalení zboží použijte několikavrstvé kartonové krabice. Vždy je zabalte silnou lepící páskou. Používejte také výplňový materiál, který zmírní případné otřesy.

Vytiskněte si adresní štítky. Adresu doručovatele umístěte do levého horního rohu. Adresu příjemce naopak do pravého dolního rohu.

 

Cena přepravy se odvíjí od rozměrů zásilek, jejich váhy a místa. Rozhodující je také kam a jak rychle mají být doručeny. Ke zjištění předběžné ceny použijte online kalkulátory, které vám umožní porovnat i cenu u jednotlivých přepravců, kteří paletovou přepravu zajišťují.

Využili jste někdy paletovou přepravu?

Olga Zachová