• Home
  • /Novinky
  • /Plastická chirurgie dávno není výsadou žen. 25 procent současných klinických zákroků se provádí na tělech mužů

Plastická chirurgie dávno není výsadou žen. 25 procent současných klinických zákroků se provádí na tělech mužů

Plastického chirurga muži vyhledávají nejen v souvislosti se zdravotními potížemi a s odstraněním následků těžkých zranění a úrazů. Specialista dokonce rozpozná situace, kdy jsou přímo ohroženy životy mužů, aniž by o tom oni měli nejmenší tušení. Daleko větší skupina zástupců silnějšího pohlaví dnes ale svěřuje lékařům a odborníkům starosti s vlastní nedokonalostí a požadují po nich například nápravu křivek těla, ale i u mužů nekonvenční zákroky, jako je například trvalá depilace. Vzkvétající obor plastické chirurgie pro muže přináší na trh dokonce i řadu nových zákroků, které zůstávají dokonce odpřeny i ženám.

Plastická operace gynekomastie dokáže u mužů odhalit smrtelné ohrožení

Gynekomastie je jednostranné nebo oboustranné zvětšení prsní žlázy u mužů. V české populaci se objevuje až překvapivě často, a to u 30 – 40 % mužů, jednou z příčin může být i obezita během dospívání. Konzultace s odborníkem však může odhalit daleko nebezpečnější věc. Tou je rakovina prsu u mužů. Podle informací serveru ihned.cz postihuje rakovina prsu muže v jednom ze sta případů. V posledních letech paradoxně počty záchytů onemocnění u mužů rostou a mají daleko fatálnější následky než u žen.

3 příznaky, které mohou ukazovat na nádorové onemocnění prsu u mužů:

  • nahmatání nezvyklé bulky v prsní tkáni
  • bolesti a tahy v oblasti prsních svalů
  • výrazně jiná kožní struktura určitého místa v oblasti prsou

 

Slova liposukce, facelift nebo lifting ve slovníku současných českých mužů už zdomácněla

Prvními mužskými vlašťovkami v čekárnách klinik plastické chirurgie byly operační úpravy odstátých uší a korekce horních i dolních očních víček. Postupně na přelomu tisíciletí však muži vyhlásili vlastní nedokonalosti mnohem komplexnější válku. V ordinacích pak začali požadovat i plastiky nosu, chirurgické úpravy rtů, liposukce různých částí těla – nejčastěji břicha, podbradku a prsou. Odtud byl už jen krůček k Faceliftu, tedy ke komplexní plastice obličeje a krku.

 

Bitvu mezi pohlavími na poli estetické chirurgie rozhodli hipsteři

Toto módní hnutí z poloviny 10. let 20. století před pár lety ovládlo celou zeměkouli. Na ulicích měst byly k vidění řady mužů s pečlivě střiženými dlouhými plnovousy, které odkazovaly na ikony dávného antického světa. Jenže evropští a američtí muži, v důsledku změn životního stylu, které se promítají i do změn hormonálních, už dávno nemají tak husté vousy jako hrdinové starých civilizací. S pomocí ale přispěchala estetická chirurgie a hipsterům nabídla implementaci plnovousů. Muži tak ve světě úprav vzhledu získali pro sebe jeden ze zákroků, který bude po svém lékaři požadovat skutečně jen málokterá žena.

Pánové, možná si ani neuvědomujete, jak se svět plastické chirurgie přizpůsobuje potřebám dnešních moderních mužů. Zároveň však nezapomíná na svůj základní úkol – zkvalitnění a zhodnocení zdraví a života. Nestálo by za to své názory na toto lékařské odvětví přehodnotit a možná se na nejbližší kliniku plastické chirurgie vydat už jenom kvůli prevenci v otázce rakoviny prsu?

Olga Zachová