PROBĚHLO V BESKYDECH

Ve dnech 17.– 20.června a 24.– 27.června 2004 proběhly v Beskydech první fam tripy pro zástupce CK z Polska a ze Slovenska.

Na jeho organizaci a financování se společně s DMMS podílel i Czech Tourism, senátor Frýdecko-Místecka Františkem Kopecký, Beskydské informační centrum, Agentura Beskydy-Valašsko a v nemalé míře některé podnikatelské subjekty v Beskydech. Cílem bylo přiblížit a seznámit zahraniční účastníky fam tripu s krásami Beskyd, s jejich přírodou, kulturou lidí zde žijících, sportovními možnostmi, ubytovací kapacitou a dalšími službami poskytovaných v rámci cestovního ruchu, nabídnout tak Beskydy a služby v nich poskytované cestovním kancelářím do jejich nabídky a podpořit tím návštěvnost této destinace.

V průběhu programu fam tripu účastníci měli možnost shlédnout nejzajímavější místa Beskyd jako např. Štramberk a jeho známou Trúbu, v Kopřivnici automobilové muzeum, hrad Hukvaldy, Nový Jičín a muzeum klobouků, Frenštát pod Radhoštěm se známým skokanským můstkem kde se setkali se slavným skokanem Raškou, moderní aquapark. V Rožnově pod Radhoštěm navštívili Valašské muzeum v přírodě, dále pak Trojanovice a lanovkou na Pustevny, kde obdivovali lidovou architekturu a slavnou sochu Radegasta, Frýdlant nad Ostravicí a Čeladnou se sportovními areály a golfovým hřištěm, Ostravici s nabídkou relaxačních center, cyklotras a turistických tras.
Formou propagačních materiálu jim byla představena i další a další známá místa, hlavně skiareály, dřevěné kostelíky a v neposlední řadě i ubytovací kapacity, včetně možností výletů do okolí.

Účastníci obou fam tripu velice kladně hodnotili úroveň a kvalitu ubytování a poskytovaných služeb v ubytovacích kapacitách, které měli možnost využít, vstřícnost , ochotu a profesionální přístup osob nabízející služby, ať už to byly služby na hotelích nebo služby průvodcovské či jiné. Každá skupina návštěvníků měla mezi sebou i novináře, kteří budou o uskutečněném fam tripu informovat svými články a fotografiemi čtenáře tisku a časopisů ve své zemi. Vyšlé články budeme mít k dispozici v co nejbližší době a tudíž můžeme i my Vás informovat o tom, jak na účastníky fam tripu naše krásné Beskydy zapůsobily.

Olga Zachová