ZAJÍMAVÁ MÍSTA

Poloha v oblasti starodávné křižovatky obchodních cest, vliv mnoha kultur a vibrující historie vtiskla regionu Severní Moravy a Slezska různorodou tvář a kolorit. Naleznete zde unikátní dřevěné stavby považované za perly české lidové architektury, ale také krásné zámky, kupecká města a zajímavé technické památky. V kontrastu bohaté historie a kultury stojí majestátné hory a zachovalá příroda vybízející k aktivnímu poznávaní jejich rozmanitostí.

CO BYSTE MĚLI VIDĚT V JESENÍKÁCH
V srdci krásné a divoké přírody Jeseníků naleznete nejen spoustu přírodních rezervací, ale také mnohá zajímavá místa, která Vás seznámí například s ruční výrobou papíru, pivovarnictvím a nebo unikátní výrobou elektřiny v nejvýše položené přečerpávací elektrárně ve střední Evropě.
CO BYSTE MĚLI VIDĚT NA OPAVSKU
Přímo v centru Opavy, bílé perly Slezska, naleznete spoustu památkově chráněných komplexů. Široké okolí města pak vyzývá k návštěvě zámků, za nejhezčí z nich je právem považován Hradec nad Moravicí, a také k prohlídce vojenských opevnění na česko-polském pomezí.
CO BYSTE MĚLI VIDĚT NA OSTRAVSKU
Ostravský region se pyšní řadou unikátních technických památek, nejznámější z nich je Hornické muzeum na úpatí vrchu Landek. V regionu naleznete také řadu atrakcí pro celou rodinu, navštivte ZOO v Ostravě nebo Svět MINIATUR.
CO BYSTE MĚLI VIDĚT V TĚŠÍNSKÉM SLEZSKU
Nejvýznamnějším turistickým cílem Těšínského Slezska jsou zajisté jodo-bromové lázně Darkov, kam každoročně směřuje spousta návštěvníků. Mezi další oblíbená výletní místa patří zámek Fryštát v Karviné a zajímavé expozice jednotlivých objektů Muzea Těšínska.

CO BYSTE MĚLI VIDĚT V BESKYDECH
Za parádní příklad harmonické souhry lidského žití v beskydských horách slouží Valašské muzeum v přírodě. Krása Beskyd zajisté inspirovala také tvorbu Leoše Janáčka. Na Hukvaldech naleznete Janáčkův rodný dům a také středověký hrad, který každoročně hostí festival Janáčkovy Hukvaldy.
CO BYSTE MĚLI VIDĚT V POODŘÍ
Lákavým turistickým cílem je romantická krajina v okolí řeky Odry s lužními lesy, mokřadami a soustavami rybníků. V širokém okolí naleznete také historické zámky a města se zajímavou historií. Příbor je rodištěm Sigmunda Freuda a památkově chráněnou městskou rezervací.

Olga Zachová