• Home
 • /Novinky
 • /Cena odstranění tetování závisí na mnoha faktorech. Méně než 1 000 korun vám na kvalitní zákrok stačit nemusí!

Cena odstranění tetování závisí na mnoha faktorech. Méně než 1 000 korun vám na kvalitní zákrok stačit nemusí!

Cena odstranění tetování je ovlivněna celou řadou faktorů. Od velikosti ošetřované plochy, přes zvolenou metodu až po výběr konkrétního salonu či kliniky, kde vám zákrok provedou. Pořídili jste si v minulosti ozdobu, která vám už dávno nevyhovuje, a chcete ji jednou provždy odstranit? Víte, jaké jsou běžně používané metody, které vás starého tetování zbaví? Kladete si otázku, jakou částku byste si na tento zákrok měli zhruba připravit? A zajímá vás, proč je to někdy levnější, zatímco v jiných případech musí člověk sáhnout do kapsy o něco hlouběji? Základní odpovědi vám přinesou následující řádky.

Cenu odstranění tetování lidé řeší nejčastěji

Trápí vás dvacet let staré tetování, které se k vašemu současnému věku už vůbec nehodí? Cítíte se tak trochu trapně pokaždé, když před někým sundáte tričko nebo košili a odhalíte zcela nepřehlédnutelnou výzdobu těla, kterou jste si pořídili v mládí? Řešení je celkem jednoduché, ovšem pouze tehdy, pokud jste to v minulosti poněkud nepřehnali. Tetování se prostě zbavte! Než se však k tomuto kroku odhodláte, zjistěte si, kde a jakým způsobem vám mohou pomoci a ověřte si také, kolik za odstranění nevyhovujícího obrázku či nápisu přibližně zaplatíte. Obzvláště cena je něčím, co lidé řeší nejčastěji a to v obavách, že „na to“ jednoduše nebudou mít. Je proto rozumné si hned na začátku říci, že jde zpravidla o částky, které jsou na naše poměry velice rozumné a podobný zákrok si tak může dovolit téměř každý.

 

Výslednou částku ovlivňuje 5 hlavních faktorů

Jestliže o odstranění starého tetování vážně uvažujete, bude vás nejspíš zajímat, co má největší vliv na celkovou cenu, kterou budete muset za zákrok zaplatit. Důležitou roli hraje těchto pět faktorů:

 1. VELIKOST OŠETŘOVANÉHO MÍSTA
 2. POČET NEZBYTNÝCH PROCEDUR
 3. ZPŮSOB TETOVÁNÍ A POUŽITÁ BARVA
 4. VÝBĚR SALONU ČI KLINIKY
 5. METODA ZVOLENÁ K ODSTRANĚNÍ

 

Faktor číslo 1 – velikost tetování

Tím, co konečnou cenu ovlivní zpravidla nejvíc, je v naprosté většině případů velikost ošetřované plochy. Zjednodušeně řečeno, čím větší „výzdobu“ jste si před lety pořídili, tím dražší zákrok vás nyní zřejmě čeká. Pokud máte obrázek přes celá záda, bude to jistě finančně náročnější než likvidace tetování o velikosti dvacetikorunové mince. To je zřejmé.

 

Počet procedur, které musíte podstoupit

Další důležitou věcí, která do značné míry rozhoduje o výsledné částce, kterou budete nuceni uhradit, je počet procedur. Jen málokdy se totiž podaří celé tetování dokonale odstranit hned napoprvé. Často je potřeba podstoupit tři až čtyři procedury a výjimkou není ani pět nebo šest „sezení“. Ptáte se, jak je to možné? Ve hře je opět již zmiňovaná velikost ošetřovaného místa a kromě toho hraje roli také způsob, jakým bylo v minulosti tetování provedeno, a to včetně typu použité barvy. Některých věcí se zbavíte celkem snadno, zatímco odstranění něčeho jiného zabere o poznání více času. Většinou také platí celkem jednoduché pravidlo: „čím hlubší tetování, tím více práce“.

 

Od Karlových Varů až po Brno

S trochou nadsázky lze říci, že odstraňování tetování je byznys jako každý jiný. Tomu také odpovídají rozmanité ceny, s nimiž se u nás můžete setkat. Od Karlových Varů přes Prahu až po Brno najdete celou řadu specializovaných klinik a kosmetických salonů, kde vám tento zákrok provedou. Někde dáte za jednu proceduru 500 korun, jinde třeba dvojnásobek. Rozdíly mohou být dány jak cenovou politikou jednotlivých firem, tak kvalitou použitých přístrojů. V úvahu je nutné brát rovněž zvolenou metodu. A jaké metody se používají nejčastěji?

 

Nejčastěji vám pomůže laser

Na světě je mnoho lidí, kteří jsou s výzdobou svého těla nadmíru spokojeni. A když přece jen čas od času potřebují docílit toho, aby jejich tetování nebylo příliš na očích a třeba někoho neurazilo, jednoduše ho zakryjí. Tomu, kdo se už definitivně rozhodl své tělesné výzdoby zbavit, se nabízí několik metod, jakými lze kýženého výsledku dosáhnout. Výběr metody pochopitelně svým dílem také částečně ovlivní výslednou cenu celého zákroku. Setkat se můžete s následujícími postupy:

 • LASER – je zřejmě nejúčinnější a v současnosti také nejpoužívanější metodou. Je to velmi šetrné řešení problému, které je obzvláště efektivní v případě černého nebo tmavě modrého tetování. Poradí si však také s jinými barvami.
 • KRYOCHIRURGICKÝ ZÁKROK – obrázek, kterého se hodláte zbavit, je při této proceduře zmrazen a vypálen kapalným dusíkem. Poté se ještě obroušením odstraní horní vrstva kůže a může být zahájen proces hojení. Pro zelenou a žlutou barvu se tato metoda příliš nehodí!
 • VYŘÍZNUTÍ – obrázek je vyříznut a kůže sešita. Později však musíte vyřešit také vzniklou jizvu, pokud vám bude s estetických důvodů vadit.
 • VÝBRUS – jde o dosti bolestivý postup, kdy je tetování z kůže postupně vybroušeno. Rána se poměrně dlouho hojí a uspokojivý výsledek není vždy zaručen.

 

Čemu dáte přednost?

Odstranění nežádoucího tetování dnes obvykle nepředstavuje závažnější problém. Míst, kde můžete takový zákrok bez obav podstoupit, najdete v České republice dost. Ceny přitom nejsou nijak závratné. A pokud jde o metody, ze kterých si můžete vybrat, těch je k dispozici několik. Záleží jen na vás, čemu dáte přednost.

Zkusíte laser nebo raději podstoupíte kryochirurgický zákrok?

Olga Zachová