• Home
  • /Novinky
  • /Operace prsou – nabídka estetické medicíny

Operace prsou – nabídka estetické medicíny

Operace prsou patří mezi stálou nabídku výkonů estetické medicíny. Prsa představují symbol ženskosti a základ správné sebedůvěry žen. Existuje žena, která si občas neposteskne, že její ňadra nejsou taková, po kterých by toužila?

Rozhodnete-li se využít možnosti estetické medicíny a podstoupíte plastickou operaci poprsí, nemusíte propadat obavám, neboť současná medicína využívá natolik bezpečné postupy a metody, díky nimž dosáhnete vašeho vytouženého dekoltu s přirozeným efektem.

3 nejčastěji prováděné zásahy:

  1. Zvětšení prsou
  2. Zmenšení prsou
  3. Tvarování prsou

 

Zvětšení prsou

Poprsí můžete zvětšit použitím syntetických implantátů. Druhou možností jak dosáhnout plného dekoltu je použití svých tukových zásob. Syntetické implantáty představují možnou cestu k plnému a pevnému poprsí. Jestliže zvolíte zvětšení prsou syntetickým prostředkem, s chirurgem se dopředu domluvíte na formě, rozměru, materiálu a umístění implantátu. Samotná operace potrvá asi hodinu a půl podle složitosti zákroku.

Váš ošetřující chirurg udělá řez, který mu umožní proniknout pod žlázu případně až pod sval, čímž vytváří dutinu, do které vloží zkušební implantát. Implantátem ověří, zda zvolený tvar a velikost ženě sedí a poté řez uzavře sešitím. Zasažené místo překryje a zaváže pružným obinadlem.

Po operaci budete muset dodržet klidový režim (10 – 14 dnů). Elastická podprsenka bude nutností pro správné hojení. Podprsenku se doporučuje oblékat 5 – 6 týdnů. Sportovat budete moci začít 3 – 4 týdny po zákroku.

Využití vlastního tuku je v oblibě u žen majících nedůvěru vůči silikonovým implantátům.

Po zásahu se mohou ženy ihned vracet k běžným činnostem. Ženám nezůstává žádné zjizvení, tělo vlastní tuk přijímá výborně a výsledný efekt vám přijde naprosto přirozený. Během zákroku chirurg odebere tukovou tkáň z části bříška, zadečku či stehen.

Odebraná tkáň projde v laboratoři úpravou, aby měla vhodný poměr vlastních a diferencovaných tukových buněk. Buňky jsou poté injekčně aplikovány do prsou. Zákrok probíhá v lokální anestezii s použitím analgetik. Klientky se z kliniky vracejí druhý den domů.

 

Zmenšení prsou

Příliš velká prsa komplikují život mnoha ženám (bolí je záda, způsobují bolesti hlavy apod.). Komplikuje-li velké poprosí ženám život, nemusí si zoufat. S nespokojeností pomůžou odborníci. Řešením je operace, kdy operatér provádí zářez kolem prsního dvorce, pokračuje dolů do podprsní rýhy, kde provede ještě podélný zářez. Dojde ke zmenšení prsní žlázy a posunutí bradavky, aby působila přirozeně. Zákrok probíhá úplným znecitlivěním.

Doba zákroku je přibližně 2 – 3 hodiny. Po zákroku lékař klientkám odvede drény a pokud nenastanou komplikace, nic nebrání přechodu do domácí péče. Během šití mají chirurgové k dispozici samovstřebatelný materiál. Švy se samy vstřebají a není potřeba jejich vytažení.

V průběhu rekonvalescence je třeba 1 měsíc oblékat speciální podprsenku a vyhnout se fyzicky náročným aktivitám během prvního týdne po propuštění z kliniky. Zákrok se doporučuje ženám, která neplánují další děti, protože zákrok může zhoršit krmení mateřským mlékem.

 

Tvarování prsou

Během tvarování ženského poprsí chirurg upraví vzhled, objem a zlepšuje i prsní dvorce.

Tvarováním chtějí ženy vyřešit asymetrický vzhled poprsí. Klientky často podstupují tvarování společně s umělým zveličením poprsí. Pokud mají klientky velká prsa, nechávají si je zmenšit a vytvarovat. Tvarování poprsí je oblíbené po ukončení gravidity.

Tato životní etapa je spojena s řadou změn, které ženy poznají i na své horní části těla. Pitím mateřského mléka dochází k prověšení bradavek. Během tvarování chirurg prs nadzvedne, odstraní povislou kůži a upraví podobu bradavky. Operace probíhá v celkové anestezii. Pacientku čeká až dvoudenní hospitalizace ve zdravotnickém zařízení. Fyzická zátěž není doporučena během prvního pooperačního měsíce.

Ke zdokonalení vašeho dekoltu vám pomůže plastická chirurgie. Nepropadejte černým scénářem, nic není ztraceno, ba naopak. Medicína jde stále dopředu a nejinak tomu je v případě estetické medicíny. Vizuální stránku vašich prsou můžete změnit a nabýt zpět ztracenou odvahu. Chcete se líbit svému okolí a především mít ráda sama sebe.

Olga Zachová