• Home
  • /Architektura
  • /Hledáte pronájem bytu? Olomouc se může ukázat velice příjemným místem k životu – dejte mu šanci!

Hledáte pronájem bytu? Olomouc se může ukázat velice příjemným místem k životu – dejte mu šanci!

Jestliže sháníte pronájem bytu, Olomouc může být volbou, kterou si ještě zamilujete. Co může toto šesté největší město republiky s více než stovkou tisíc obyvatel nabídnout? Podívejme se na tuto hanáckou metropoli o něco blíže!

 

Pronájem bytu zde pro vás bude zřejmě výhodnější, nežli jeho koupě

Nebudeme zastírat, že realitní je v Olomouci takzvaně přehřátý a nové byty zde jdou neustále na dračku navzdory jejich velice nadsazeným cenám. Jestliže tedy chcete byt kupovat, raději si připravte pořádně tučnou sumu. Nicméně z hlediska potenciálního nájemníka vás tento fakt nemusí znepokojovat tak, jak si myslíte. Bydlení za přijatelné nájemní ceny (řekněme 8-10 000 Kč) je navzdory poplašným zprávám v Olomouci bez problému k sehnání – stačí si projet nabídku pár realitních serverů.

Nemusíte se tudíž obávat, že byste vydali všechny peníze pouze za střechu nad hlavou a dveře a okna, kudy nefouká. A co se peněz týče, ani zde nebudete mít velké problémy. Město nyní registruje jednu z nejnižších nezaměstnaností a volných pracovních míst nabízí Olomouc o dost více, než je samotných uchazečů. Kdo hledá, ten zde zcela jistě najde!

Olomouc je živoucím studentským městem

Olomouc je sídlem renomované Univerzity Palackého, kde studuje přes 20 000 studentů (v roce 2019 bylo toto číslo 22 000). Studentský život je ve městě vidět a v Olomouci to takzvaně žije. Nejrůznější studentské festivaly a události, podniky frekventované převážně studenty a mladistvá atmosféra města je zkrátka něčím, co je s městem neodmyslitelně srostlé. Řada studentů hodnotí zdejší studentský život kladněji, než ten pražský.

 

Nudit se zde ale nebudete i tak…

  • Celoročně otevřená olomoucká zoo patří k nejproslulejším v republice a je zároveň nejnavštěvovanějším místem olomouckého kraje s více než 357 tisíci registrovanými návštěvníky za rok 2019. Rozhodně byste si tuto atrakci jako místní neměli nechat ujít, obzvlášť pokud máte děti.
  • Kromě zoologické zahrady jistě v horkém létě oceníte také zdejší aquapark a plavecký stadion, v každém ročním období pak k procházce lákají místní rozlehlé Bezručovy, Čechovy a Smetanovy sady s areálem olomouckého výstaviště.
  • Celoročně se v Olomouci koná spousta výstav, slavností a festivalů – namátkou můžeme zmínit například Olomoucké barokní slavnosti, místní Shakespearovské léto, Garden Food festival, olomoucký maraton a mnoho dalšího. Milovníci klasické hudby by si neměli zapomenout obstarat abonentku do Moravské filharmonie.
  • A pokud máte rádi historii, tak dějiny prošly Olomoucí mnohokrát – ostatně právě zde vyhasla vraždou Václava III. dynastie Přemyslovců. Olomouc představuje po Praze druhou největší památkovou rezervací ČR a chlubí se pamětihodnostmi, jako je katedrála sv. Václava či souborem barokních kašen a sloupů.

 

Olomouc se snaží o podporu rodinného života

Kromě příležitostí k trávení volného času nabízí Olomouc i bohatou kapacitu škol a školek, jeslí a dětských hřišť a systém rodinné politiky, který má být příznivý pro založení a udržení rodiny. Ten zahrnuje jak přímou podporu, tak řadu služeb, komunikačních kanálů a vytváření městského prostředí vhodného pro rodiny.

 

Nezapomeňte občas vyrazit také za město!

Ať již jde o krásnou krajinu litovelského Pomoraví, hrady Šternberk či Bouzov, Mladečské a Javoříčské jeskyně či skanzen Příkazy, Olomoucko zkrátka turisty nezklame a pravděpodobně všechny jeho krásy neobjevíte za celý život…

Jste z Olomouce? Jak se ve městě žije vám? Jaké tipy máte pro někoho, kdo by chtěl ve městě žít? Pište do diskuse!

Olga Zachová