Pojízdný jeřáb – 5 důvodů, proč se vám vyplatí jeho pronájem

Pojízdný jeřáb nebo také mobilní jeřáb je nenahraditelným pomocníkem, pokud potřebujete nejen zdvihnout, ale také bezpečně přemístit velmi těžká břemena (až 90 tun).

Hledáte optimální stavební techniku pro váš projekt? Potřebujete přemístit objemná břemena v nerovném terénu? Nebo máte naopak zájem o šikovný přístroj menších rozměrů, který se bude pohybovat uvnitř provozovny?

V tom případě vás bude tento článek obzvlášť zajímat, protože se v něm dočtete nejen, jaké jsou hlavní výhody mobilních jeřábů, ale také další zajímavé informace, díky kterým si vyberete zařízení s odpovídajícími technickými parametry. Správný výběr vám ušetří čas i peníze!

Pojízdný jeřáb je skvělým řešením pro zdvih a převoz nadrozměrných břemen, protože:

  • Je flexibilní – stačí vám pronajmout si pouze jeden stroj. Ten se pak může pohybovat po celé stavbě nebo provozovně. Jednoduše může přejíždět z místa na místo podle aktuální potřeby. Pro jeho přesun nepotřebujete povolení revizního technika.
  • Je všestranný – mobilní jeřáby jsou velmi výkonná zařízení manipulační techniky. Na trhu najdete nabídku různých typů a velikostí. Jednotlivé modely se mohou pohybovat jak uvnitř závodů a montážních hal, tak na silnici. Ani pohyb po nerovném terénu není problém. Záleží na konkrétních požadavcích vašeho projektu.

Důležité upozornění!

Než se vypravíte do půjčovny, vypracujte si detailní popis vašeho projektu. Měli byste znát přesnou váhu břemene, které budete zdvihat. Zohlednit musíte také terén, na kterém bude stroj pracovat. Znáte dobře trasu, po které se bude pohybovat? Nejsou na ní překážky? Důležité jsou také rozměry včetně hmotnosti stroje. Pečlivá příprava je základem správného výběru. Nepodceňujte ji!

Pozor!

Jako podnikatel musíte plnit všechny základní povinnosti pro zajišťění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Berte proto na vědomí, že s mobilním jeřábem může manipulovat pouze odborná obsluha! Neodborná manipulace může způsobit velké hmotné škody i vážné pracovní úrazy. Nehledě na to, že by vám hrozili sankce za neplnění vašich povinností.

  • Jsou bezpečné – jejich výroba probíhá v souladu se všemi platnými mezinárodními předpisy. Tato technologicky vyspělá zařízení mají řadu bezpečnostních prvků. Ke standardní výbavě patří omezovač momentu zatížení. Vysokou bezpečnost zajišťují také velmi intenzivní konečné přejímací zkoušky.
  • Máte možnost vybrat si model s dieselovým nebo hybridním motorem. V nabídce jsou také modely, které jsou zcela poháněny baterií. Elektromotor je bezemisní a velmi tichý, hodí se tedy především pro práce v uzavřených prostorách. Špatné ovzduší je stejně škodlivé jako pravidelné kouření. Ekologická manipulační technika výrazně přispívá ke zkvalitnění pracovního prostředí.

Mohlo by vás zajímat

Evropa zavedla nejpřísnější emisní normu pro stavební stroje. Emisní norma Stage V vstoupila v platnost 1. 1. 2019. Svou přísností předčí Japonsko i USA. Tyto země se k takto zásadním opatřením zatím neodhodlaly.

  • Jeho pronájem je levnější než pronájem standardního jeřábu. K jeho obsluze sice také potřebujete kvalifikovaného pracovníka, ale není nutné k vašemu projektu přizvat i revizního technika.

Moderní mobilní jeřáby jsou bezpečná zařízení, která vám výrazně usnadní vaši práci

S jejich pomocí přesunete nadrozměrná břemena rychle a jednoduše.

Teď už znáte nejen jejich hlavní výhody, ale také postup, jak vybrat model, který bude přesně odpovídat požadavkům vašeho projektu.

Pronajali jste si tento jeřáb? Který typ pohonu jste zvolili a proč? Myslíte si, že je nová emisní norma Stage V zbytečně přísná, nebo je to naopak krok správným směrem? Budeme rádi, když se s námi podělíte o váš názor.

Olga Zachová