Výkup vozidel za hotové – vyzkoušejte více bazarů a nenechte se oklamat

Autobazarů, které realizují výkup vozidel za hotové, existuje hned celá řada, a proto může být jejich vzájemné odlišení pro zákazníka složité. Sepsali jsme pro Vás několik tipů, podle kterých byste měli postupovat, aby byl celý proces výkupu bezproblémový a vy za ojeté auto dostali co nejvíce peněz. Cílem autobazarů je totiž stlačit hodnotu vozu na minimum, aby ho následně prodali za vyšší částku a na autě tím vydělali.

 

Podle čeho vybrat autobazar pro výkup za hotové

Autobazar nevybírejte jen podle toho, co provozovatelé sami uvádějí na svých webových stránkách. Dá se předpokládat, že o sobě nebudou úmyslně psát negativa, která by Vás od výkupu odradila.

 

NA CO SE ZAMĚŘIT:

 • Přečtěte si zkušenosti a recenze zákazníků, kteří u daného provozovatele výkup v minulosti realizovali.
 • Zeptejte se na doporučení známých a lidí ve Vašem okolí.
 • Zjistěte, jak dlouho firma působí na trhu.
 • Zajímejte se o to, čím je ovlivněna konečná cena vozu.
 • Hledejte autobazary v okolí Vašeho bydliště a srovnejte si jejich nabídku. Pokud se v blízkosti Vašeho bydlení žádný nenachází, tak se zaměřte na ty, které jsou v přijatelné dojezdové vzdálenosti. Dejte jim přednost před těmi, které se nacházejí na druhé straně republiky.
 • Řada provozovatelů nabízí možnost, že si pro vůz přijedou kamkoliv po České republice. Nabídka, kterou po prohlídce vozu dostanete, Vám nemusí vyhovovat a bude se Vám hůře odmítat, než v případě, kdy sami do autobazaru přijdete.

Srovnejte si nabídku více autobazarů

Naprostá většina všech autobazarů na svém webu uvádí, co všechno budete k výkupu vozu potřebovat a jak proběhne.

U většiny bazarů jste vyzváni k vyplnění formuláře, kde vepisujete údajů o Vašem voze, jako je značka, model, původ a rok výroby, stav vozu a množství najetých kilometrů. Takové formuláře bývají někdy vytvořeny za účelem získání kontaktu na Vás. Pokud má bazar o Vaše auto zájem, tak Vás telefonicky kontaktuje, ale konkrétní nabídku Vám sdělí až při osobním setkání.

Pokud máte možnost, tak kontaktujte autobazary sami. Řekněte jim potřebné informace a požádejte je o sdělení přibližné ceny. Tento postup opakujte u dalších provozovatelů ve Vašem okolí. Možná se budete divit, kolik zcela odlišných nabídek dostanete.

 

Prohlídka vozu

 • Nedílná součást každého výkupu.
 • Budete vyzvání k zodpovězení otázek typu:
  • Kolikátý jste majitel?
  • Jaký je původ vozu?
  • Máte všechny klíčky?
  • Jaká je výbava a autodoplňky?
  • Bylo auto v minulosti havarováno?
 • Často dochází i na zkušební jízdu.

V rámci prohlídky se bude autobazar snažit srazit hodnotu vozu na minimum i kvůli drobné vadě na kráse. Pokud na Vás zkusí podobné praktiky, raději svůj vůz k odkupu nabídněte někde jinde.

 

Podpis kupní smlouvy a následný přepis vozu

Autobazary nabízejí pro své zákazníky různé výhody, aby se odlišili od konkurence.

Kromě kupní smlouvy mohou zajistit i přepis vozu.

Před podpisem smlouvy se ujistěte, že obsahuje všechny podstatné náležitosti. Následně ověřte, jestli autobazar dostál svých slibů a převod opravdu zajistit, abyste v budoucnu neměli problémy vy sami kvůli nesplnění některých povinností. Všechno, co byste měli vědět o povinném ručení.

 

Až nastane situace, kdy budete chtít prodat své auto, díky tomuto článku budete vědět, jak postupovat. Zásadní je výběr autobazaru, od kterého se bude odvíjet množství peněz, které dostanete a také kvalita služeb. Zjistili jste, co je součástí servisní prohlídky, která je nedílnou součástí každého výkupu. Pokud Vám nabídka od autobazaru bude vyhovovat, ujistěte se, že kupní smlouva obsahuje všechny podstatné informace a že pro Vás provozovatel autobazaru zajistil i další služby, na kterých jste se domluvili. Přečtěte si, jaká je aktuální situace se stočenými kilometry ojetých vozů.

 

Jsou pro Vás při výběru autobazaru důležité recenze a zkušenosti jiných lidí, nebo dáváte přednost Vašemu osobnímu dojmu a na hodnocení nehledíte?

Olga Zachová