Ski areál Zell am See

Pokud už vás lyžování v České republice nebaví, můžete se vydat k našim jižním sousedům do Rakouska. Nemusíte se bát, že by vás lyžování v Rakousku vyšlo výrazně dráž než dovolená u nás. Ceny jsou na přibližně srovnatelné úrovni, ovšem služby jsou v Rakousku nesrovnatelně lepší. Za své peníze dostanete mnohem více možností – počínaje lepším ubytováním a konče širším, upravenějšími a delšími sjezdovkami.
Zářným příkladem je lyžařské středisko Zell am See, kam se z Prahy dostanete za pouhých 5 hodin jízdy. Najdete zde lyžařské sjezdovky všech velikostí a obtížností. Nejznámější je tzv. Trassabfahrt, což je nejdelší část areálu – při převýšení 900 metrů sjedete 4 kilometry dlouhou trať. Kromě mnoha desítek kilometrů sjezdovek pro zkušenější lyžaře si mohou aktivní dovolenou v Zell am See užít také začátečníci, pro ně je připraveno celkem 20 kilometrů jednodušších tratí.

V oblasti Zell am See byly vybudovány hned dva obrovské snowparky. Na své si zde tak přijdou také snowboardisté – najdete zde řadu moderních skoků, překážek a také halfpipe. Zkrátka nepřijdou ani příznivci bílé stopy. V okolí Zell am See se nachází více než 200 km upravených běžeckých tratí.

Olga Zachová