Cykloturistika Radíkov

Obec Radíkov se nachází jen nedaleko Olomouce a Přerova. Obec Radíkov z každé strany obklopují husté lesy, ve kterých si přijdou na své nejen milovníci houbařské turistiky, ale i milovníci jízdy na kole. Místními lesy vedou dlouhé a značené cyklistické trasy, po kterých se dostanete nejen do okolních vesnic a měst, ale i například k zámku Dačice nebo jiným památkám.

Radíkovské cyklostezky vynikají zejména velmi nenáročným terénem, který ocení hlavně rodiny s dětmi, které nejsou zvyklé a náročné a zdlouhavé trasy.

Cyklostezky vedou jak po přírodních lesních cestách, tak i po asfaltových cestách, které jsou ale zcela bez silničního automobilového provozu. Nemusíte se tak obávat, že byste se po cestě museli snad něčemu vyhýbat nebo dbát zvýšené pozornosti vzhledem ke svému okolí.

Na kole můžete do okolí vyrazit zejména za poznáváním. V okolí najdete hrady i zámky z nichž je nejbližší malý hrádek Kunzov. Za návštěvu na kole rozhodně stojí i zámek Dačice, který je sice po cyklistické trase o něco vzdálenější, ale rozhodně jeho návštěvy nebudete litovat. Cyklistika ale není ani zdaleka to jediné, co můžete v Radíkově podniknout. V okolí vede i několik desítek turistických stezek, kterými se dostanete na zajímavá místa i za památkami nebo přírodními krásami.

Ti z vás, kteří se rádi věnují sportu, rozhodně ocení tenisové kurty a sportovní hřiště, které se nacházejí přímo v Radíkově a mimo jiné i golfové hřiště, které najdete jen nedaleko vesnice Radíkov.

 

Olga Zachová