Cykloturistika jižní Morava

Jižní Morava láká všechny návštěvníky zejména na své ideální prostředí i pěší turistice, ale i k cyklistice, která se v posledních letech stala poměrně oblíbenou sportovní aktivitou. Cyklistika je totiž vhodná a velmi zábavná nejen pro rodiny s dětmi, ale i pro jednotlivce. Chcete-li v oblasti jižní Moravy poznat památky, ale i přírodní krásy, které nabízí, pak se podívejte na našedoporučené cyklotrasy na jižní Moravě.

Milovníci vína si zajisté přijdou na své v oblasti Lednicko-valtického areálu. Vydat se můžete rovnou z Břeclavi, odkud budete pokračovat až do Lednicko-valtického areálu, kde máte možnost navštívit na kole všechna známá místa a to včetně Minaretu nebo se zastavit v místní Botanické zahradě. Z Valtic pak budete pokračovat až do Mikulova, kde si rozhodně nemůžete odpustit návštěvu Svatého kopečku a na kole se můžete vydat i po trošku náročnější trase přímo na vápencové vrchy.

Pokud byste snad měli zájem navštívit Brno a jeho památky, pak máme pro vás taky jednu z možných tras, kam se v Brně a jeho okolí vydat na kole. Velmi známou cyklistickou stezkou je ta, která vede okolo Brněnské přehrady, která se stala cílovým místem zejména pro rekreační pobyty. Cestu si můžete částečně zkrátit lodí, ale pokud raději celou trasu zdoláte po svých, pak se raději vydejte směrem Veverská Bitýška. Zde se nachází několik příjemných restaurací, kde můžete poobědvat a vydat se zase na cestu po místních značených cyklistických stezkách, které vedou lesem a po trasách třetí třídy.

Olga Zachová