Dovolená na hausbotu Orlík

Pokud jste příznivcem dovolené strávené na vodě, pak nemusíte jezdit zrovna k moři. Hausbot je jednopodlažní loď, která se pro vás po celou dobu dovolené stane takovým malým apartmánem plujícím po vodě. K dispozici máte ložnici, obývací pokoj, kuchyni, ale i terasu, na které můžete každý den s přáteli nebo rodinou posnídat. Zejména Orlík představuje ideální dovolenou na Hausbotu, který si zde můžete třeba na týden půjčit.

Cena za pronájem je okolo 20 000,- Kč za týden. Pokud by se vám snad částka zdála na první pohled vysoká, pak je třeba si uvědomit, že na hausbotu nebudete sami.

Můžete si sebou vzít své přátele nebo dokonce domácího mazlíčka. Výběr hausbotu rozhodně není jednoduchá záležitost. Samozřejmě budete brát to, co je k dispozici, ale je nutné, abyste se předem ujistili, zda nebudete potřebovat k obsluze lodi kapitánské zkoušky. Některé hausboty to vyžadují, některé naopak nikoli.

Hausboty jsou oblíbené zejména u milovníků přírody a dostanete se s nimi na místo, kam byste po souši jen těžko přišli. Navíc jejich plnohodnotné vybavení zajišťuje, že je možné na hausbotu strávit i delší dobu. Hausboty se hodí zejména do příjemného, slunečného počasí. Rozhodně nejsou vhodné při silném dešti nebo větru, protože jejich ovladatelnost i stabilita je v tomto počasí poměrně obtížná.

Olga Zachová