Levné zájezdy do Paříže

I do Paříže se dá odjet levně, ale musíte vědět, kde správně ušetřit, aby i levná dovolená nebo poznávací zájezd stál zato. Různé cestovní kanceláře nabízí ubytování, dopravu a dokonce i služby průvodce za poměrně nízkou cenu. Jak tedy najít tu nejlevnější a zároveň výhodnou pro vás? Poměrně snadno. Stačí si jen ujasnit, zda budete chtít po dobu celého pobytu využívat služeb průvodce. Pokud ano, pak si budete muset připlatit. Doprava v Paříži je poměrně jednoduchá, rozhodně v ní nelze hledat nějaká úskalí a bez průvodce to jde také snadno. Stačí jen najít v sobě odvahu a jde se na to!

Aby vás cesta do Paříže vyšla levně, pak doporučujeme cestovat autobusem nikoliv letecky. Mnozí z nás se dokonce dopravují do Paříže vlastním vozem, ale jednak to není až tak pohodlné a navíc ani ekonomické. Autobus je tedy nejlevnější varianta. Budete-li celý den na cestách a do hotelu večer přijdete jen přenocovat, pak vynechte jídlo, které je mnohdy součástí zájezdu. Vhodné jsou v tomto případě jen snídaně, na oběd či večeři si můžete zajít přímo v centru města do pěkných restaurací nebo kaváren na něco lehkého.

Počítejte ale i s penězi, které si budete muset vzít s sebou. Na řadě míst v Paříži je vyžadováno vstupné a nejsou to právě malé částky. Platit budete v Louvre a dokonce i při vstupu na Eiffelovu věž.

Olga Zachová