Poznávací zájezd do Paříže

Paříž, hlavní město Francie dokáže obyčejnému turistovi nabídnout víc, než by si kdokoli dokázal představit. Pokud si snad myslíte, že vám nanávštěvu Paříže stačí jeden víkend, pak jste na omylu. Během jednoho víkendu, možná i během jednoho týdne ani zdaleka nezvládnete projít vše, co vám Paříž nabízí. Týdenní poznávací zájezd je ale mnohdy ideálním řešením, protože není ani dlouhý, ani krátký a s průvodcem toho stihnete opravdu dost. Alespoň to základní.

Když se řekne Paříž, většina z nás si okamžitě představí Eiffelovu věž. při poznávacím zájezdu to bude pravděpodobně první zastávka, kterou si uděláte na cestě Paříží. Pokud jste zvolili zájezd bez průvodce, pak doporučujeme využít turistických autobusů, které vás zavezou na nejvýznamnější místa v Paříži. Jejich nezbytnou součástí i i poměrně poutavý výklad v několika světových jazycích a tak si vždy můžete stručně a jasně osvěžit, jakým místem právě projíždíte, jaké se zde nachází památky či zajímavosti.

Nezbytnou zastávkou je rozhodně i nejznámější muzeum v Paříži a tím je Musée du Louvre. Nejznámější díla, která během let vznikla od známých omělců vás přímo do Louvre lákají. K spatření je zde slavný Mona Lisa nebo Venuše Milonská. Součástí Louvre jsou i prosklené pyramidy, kam se vchází přímo z renesančního dvora. Louvre stojí za návštěvu zejména za špatného počasí a sluníčko v zádech si nechte na místa, u kterých je nutné stále se pohybovat venku.

Chcete-li si v Paříži sednout na dobrou kávu a zároveň se podívat na další zajímavé místo, pak rozhodně nezapomeňte na čtvrť umělců Montmartre, ve které si sice příliš soukromí neužijete, ale zato se dostanete na neobyčejné místo. Na náměstí jsou zde už od ranních hodin otevřeny útulné kavárny s venkovními zahrádkami, kde můžete příjemně posedět u dobré kávy a vynikající snídaně. I zde se dá příjemně zakončit poznávací zájezd v Paříži.

Olga Zachová