Cykloturistika penzion Morava

Hledáte-li příjemný a útulný penzion a zároveň by se měl nacházet v oblasti, kde je možné jezdit bez problémů na kole, pak je penzion Morava pro vás jako stvořený. Nachází se jen nedaleko města Znojmo, které je vyhlášeno vynikajícím vínem, ale i cykloturistikou, za kterou sem vyráží většina z nás. Pokud tedy chcete pro aktivní dovolenou nenáročný terén, památky, ale i přírodní rezervace nebo chráněnou krajinnou oblast, pak zavítejte právě do penzionu Morava.

Penzion Morava je velmi útulný penzion, kde se nachází několik pokojů a některé z nich jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, některé se nachází na chodbách. Pokud plánujete celý den cestovat na kole, pak potřebujete úschovnu kol, kterou rovněž penzion Morava nabízí. Navíc se zde můžete informovat o cyklistických trasách, kam vedou a co v okolí stojí zato navštívit. Pořádány jsou i cyklistické výlety do přírody a zajištěna je i přeprava jízdních kol.

Ze Znojma to nebudete mít daleko na kole ani do Rakouska nebo do Národního parku Podyjí. Právě národní parky jsou obvykle cílovým místem pro cyklisty a tak se není čemu divit, že jich mnoho potkáte i zde. I samotné Znojmo je velmi bohaté na památky, mimo jiné zde najdete znojemské podzemí, a pokud se ubytujete v penzionu Morava, pak to rozhodně nebudete mít daleko ani pěšky. Znojmo je pochopitelně velmi oblíbené zejména v létě a na podzim. Výjimkou není ani období burčáku a tak doporučujeme včasnou rezervaci.

Olga Zachová