Pěší turistika Nízké Tatry

Středem Slovenska se táhne jedno z nejvýznamnějších pohoří a tím jsou právě Nízké Tatry. Nízké Tatry jsou turistickou oblastí, která se stala mezi Čechy poměrně oblíbená zejména kvůli rozmanitosti přírody a díky perfektním podmínkám. Nízké Tatry ale nejsou oblíbené jen díky pěší turistice, která je zde v letních měsících hojně provozována, ale na své si zde přijdete i v zimě.Jednou z nejoblíbenějších horských oblastí v Nízkých Tatrách je i Dermanovská dolina, ve které si přijdou na své zejména milovníci sjezdového lyžování v náročném terénu a splňují veškeré podmínky i pro poměrně náročnou pěší turistiku.

V zimě si zde na své přijdou i milovníci běžeckého lyžování, ovšem doporučujeme spíše pro zdatnější lyžaře, protože terén rozhodně nelze pokládat za nenáročný. Pokud jste se přeci jen vydali na celodenní procházku po Nízkých Tatrách, pak doporučujeme i nějakou tu zastávku na nejvýznamnějších místech v tomto regionu. Bez pochyby je nutné zmínit zejména jedinečné horské prameny termální vody, která působí pozitivně na pohybovou soustavu a chcete-li ještě více vody, pak navštívit po cestě můžete  největší aquapark na Slovensku Tatralandia.

Za nejoblíbenější a obecně nejnavštěvovanější je turistická trasa Hřebenovka, odkud spatříte ten nejkrásnější výhled na oblast Nízkých Tater. Jedná se zejména o místa od Chopku až po Čertovicu – najdete na každém turistickém značení.

Oblast Nízkých Tater je považována za národní park a tak stejně, jako je tomu u národních parků u nás, i zde platí určitá pravidla a ohledy na okolní prostřední a zvěř.

Olga Zachová