Jednodenní zájezdy do termálů

Jste příznivcem spíš jednodenních zájezdů, pobytů během víkendu nebo dokonce na celý týden? Pokud chcete vyzkoušet termální lázně, ale nechcete se nikde dlouho a zbytečně zdržovat, pak máme pro vás typ, jak vyrazit do termálních lázní a přitom neztratit ani minutu.

Většina z nás se zaměřuje na termální lázně v zahraničí. Zejména Rakousko, Maďarsko nebo Slovensko v tomto směru opravdu vede, ale nebudete muset jezdit až tak daleko ani před odjezdem chodit do banky proměnit korunu za euro.

Stačí se podívat například na termální lázně Velké Losiny, které najdete v České republice. Termální lázně zatím nevznikly, ale tento velký projekt, který je v rámci lázní pořádán by v dohledné době měl dojít do svého konce. Ve Velkých Losinách pak můžete strávit jeden den v léčivé vodě, která pochází z místních léčivých pramenů.

Jednodenní pobyty jsou sice cenově výhodné, ale pokud budete podstupovat různé procedury, jako jsou masáže, zábaly nebo různá relaxační cvičení a koupele, pak rozhodně doporučujeme alespoň přes jednu noc zůstat. Je to vhodné zejména pro lidské tělo, protože relaxace člověka tak jako tak unaví a není v tomto případě nad kvalitní spánek. Pokud byste ale přeci jen stály o to, abyste v jeden den přijeli a večer zase odjeli, pak doporučujeme vydat se na cesty brzy ráno a nejlépe autobusem. V současné době řada cestovních kanceláří poskytuje jednodenní zájezdy do wellness hotelů, ale i do relaxačních center nebo termálních lázní v zahraničí. Stačí si jen vybrat.

Olga Zachová