Památky v Praze

Praha není jen hlavním městem České republiky. Praha je i největší městem, kde narazíte na nejvíce historických památek v republice. Praha je často cílovým místem nejen pro nás Čechy, ale i pro zahraniční turisty, kteří sem zdaleka přijíždějí právě zahistorickými památkami, jejichž neodolatelnou atmosféru a vzhled si zajisté zapamatujete navěky. Kdybychom zde měli vyjmenovat všechny památky nebo historická místa, která Praha nabízí, byli bychom zde do večera. Pojďme se tedy podívat na ty nejdůležitější z nich, které naše hlavní město nabízí.

Hrady, zámky, letohrádky, rozhledny, altány, radnice, větrné mlýny, panské usedlosti, věže a brány nebo hradby a opevnění. To všechno lze při návštěvě Prahy spatřit. Praha rozhodně není malé město, a abyste se s ní podrobně seznámily, pak na to budete potřebovat alespoň týden. První vaše zastávka bude zajisté na Pražském hradě.

Pražský hrad je nejvýznamnější památkou v České republice a zároveň je sídlem našeho prezidenta. Pražský hrad je největším hradním komplexem, který byl doposud na světě postaven a stejně, jako jiné památky v Praze i on patří na seznam kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Během roku je dokonce možné hrad navštívit a podrobně si jej prohlédnout. Ovšem ne všechny prostory na hradě je možné navštívit. Některé z nich nejsou veřejnosti vůbec přístupné, ale podívat se můžete například do Obrazárny Pražského hradu, Katedrály sv. Víta, Baziliky sv. Jiří a mnoha dalších.

Olga Zachová