Virtuální prohlídky zámků a hradů

O virtuálních prohlídkách různých měst zde už řeč byla. Ale co prohlídka hradů a zámků v České republice? Hrady a zámky tvoří neodmyslitelnou část naší republiky. Hrad nebo zámek najdete téměř v každém kraji a rozhodně nebude jeden. Navíc nám dávají inspiraci i vědomosti, jak se žilo v dávných dobách a tak dále. Z virtuální prohlídky sice projev průvodce hradem nebo zámkem neuslyšíte, ale zato se zcela bezplatně můžete podívat do temných zákoutí staveb a to přímo ze svého obývacího pokoje.

Prohlédnout si můžete nádvoří hradů, zámecké zahrady nebo dokonce i sklepy a koňské jízdárny. Nabízí se dokonce pohled i z ptačí perspektivy, a pokud máte zájem o okolí hradu, okolní krajinu a přírodu, pak je virtuální prohlídka tím nejlepším řešením.

Nevíte, jak na to? Stačí si jen najít na internetu virtuální prohlídky hradů a zámků, vyhledat ten, který byste rádi navštívili a pak už se jen jednoduše myší pohybovat po obrazovce, otáčet se na jednotlivé strany a tak jednoduše uvidíte, jak to vypadá na místě, na které se bohužel nemůžete podívat osobně. Virtuální prohlídky jsou dokonalým řešením zejména pro osoby, které se ze zdravotních důvodů nemohou na oblíbený hrad nebo zámek osobně podívat. Ať už by vám dělala problém jen samotná cesta na hrad či zámek nebo schody, po kterých se obvykle po zámku musíte pohybovat, doma nebudete muset ujít jediný krok navíc.

Olga Zachová