Vila Tugendhat Brno, rezervace prohlídek

Vila Tugendhat je jako jediná moderní památka současné doby zapsána na seznam kulturních a historických památek UNESCO. Vila Tugendhat se nachází v Brně a po dlouhé rekonstrukci byla znovu na několik měsíců otevřena široké veřejnosti. Vila je jedinečná nejen jakovelmi neobyčejná stavba, ale provází ji i řada zajímavostí, o kterých se můžete dozvědět právě na jedné z mnoha prohlídek.

I tak se není čemu divit, že je o návštěvu Tugendhat takový zájem. Vila je otevřena během týdne od úterý až do neděle a to od 10:00 – 18:00. Prohlídky probíhají každou hodinu a poslední je v 17:00. Každá z prohlídek tedy hodinu trvá a díky průvodci se během ní budete moci seznámit se všemi zajímavostmi a případně se zeptat na dotazy, který se stavby týkají. Návštěvnost je skutečně vysoká a vzhledem k velkému počtu zájemců o prohlídku se doporučují rezervace i měsíc dopředu. Ceny vstupenky se odráží od toho, jakou část byste rádi navštívily. Pokud všechny části, které zahrnují zahradu, obytné prostory a technické zázemí vily, pak se do částky 400,- Kč vejdete bez problémů.

Rezervaci je možné uskutečnit přímo na internetových stránkách Vila Tugendhat.

Cizinci rozhodně ocení, že během dne dvakrát probíhají exkurze po vile v anglickém jazyce. I zde ale platí určitá pravidla, kterých by si měli všímat především ženy. Z důvodu bezpečnosti je možné prohlídku absolvovat pouze v počtu 15 osob a ženy zde nemají povolen vstup s jehlovými podpatky. Podpatky by snadno mohli poškodit podlahovou krytinu a tak je nutné toto pravidlo dodržovat.

Olga Zachová